Lietuvos socialdemokratų partija Raseinių skyrius

Diana Kaupaitienė Nr. 39

LSDP Nr. 1     GIRDIM. MATOM. DAROM.

Už saugią, solidarią ir laimingą Lietuvą!

desktop33Būdama LSDP kandidatė į LR Seimo nares, džiaugiuosi, jog socialdemokratams didžiausia visuomenės vertybė  yra žmogus, jo laisvės teisės ir pareigos, saugumas, gyvenimo kokybė, sveikata ir išsilavinimas.

Socialdemokratų prioritetas – solidari ir socialiai apsaugota visuomenė, kurioje gera ir saugu gyventi, dirbti, kurti šeimas, gimdyti ir auginti vaikus. Visavertį Lietuvos žmonių gyvenimą turi garantuoti produktyvus darbas, o negalinčiųjų dirbti – socialinio solidarumo principu grindžiama socialinė apsauga.

Būdama rajono savivaldybės Tarybos narė ir dirbdama kartu su Seimo nariu Edmundu Jonyla, stengiuosi prisidėti prie daugelio rajono žmonių problemų sprendimo. Be abejo, skaudžiausios problemos  yra susijusios su šeimos gyvenimu. Ir didžiausia bėda – ne vien pajamos. Labai svarbu psichologinė šeimos aplinka, kuri susijusi su tarpusavio santykiais, aplinka, kurioje auga ir gyvena vaikai. Kaip galime padėti kiekvienai šeimai, aktyviai nagrinėjame ir Lietuvos socialdemokratų partijos Darbo, šeimos ir socialinių reikalų  komitete, kurio narė esu jau aštuonerius metus ir kuriam atsakingai vadovauja LR Seimo narys Algirdas Sysas.

as-ir-sysasKasdien bendraudama su rajono gyventojais, bendruomenių pirmininkais, seniūnaičiais, labai gerai matau sunkumus, su kuriais susiduria jaunos šeimos ir džiaugiuosi, kad mūsų partija yra numačiusi nemažai priemonių joms padėti. Tai palengvinimai apsirūpinant būstu, ikimokyklinių įstaigų kūrimas, savalaikė ir tikslinė parama jaunoms šeimoms ir smulkiajam verslui. Mes privalome rūpintis tais, kurie augina vaikus, ir mažinti mokesčius mažiausiai uždirbantiems. Taip pat būtinas pensijų ir socialinių išmokų indeksavimas, įvertinant infliacijos lygį, kad Lietuvoje žmogus galėtų gyventi saugiai, oriai.

dscn1574Džiaugiuosi, jog man kartu su Seimo nariu keletą metų pavyko sutelkti smulkiuosius verslininkus, pavienius asmenis ir organizuoti akciją  „ Padėk sunkiai besiverčiančioms šeimoms“. Važiuojame pas juos su  rėmėjų, verslininkų dovanotais produktais, rūbeliais, namų apyvokos daiktais.  Lankėmės vaikų globos namuose, rizikos ir daugiavaikėse šeimose. Domėjomės, kaip padėti žmogui, turinčiam fizinių, protinių ar kitų socialinių sunkumų, kaip įgyvendinamas socialdemokratų socialinės politikos pagrindinis uždavinys – tenkinti žmonių socialinės politikos poreikius. Skaudu buvo matyti skurdą , pusalkanių vaikų akis. Tačiau širdį suvirpina, papiktina, kai matai, jog tėvai girtauja, nedirba, net daržo nepasisodina, o laukia tik pašalpų. Stengiamės kalbėti, pamokyti, patarti patiems labiau kabintis į gyvenimą bent jau dėl vaikų. Ir kaip džiugu, kai kitą kartą randi jau geresnį, gražesnį vaizdą…..

Lietuvai iš tiesų reikia rimtų pokyčių, lankstesnių ir teisingesnių įstatymų, sprendimų, jų vykdymo kontrolės. Didesnė parama turėtų būti teikiama smulkiam ir vidutiniam verslui. Labai svarbu mažinti socialinę atskirtį.

Atkreipėme dėmesį ir į socialinius darbuotojus, kurie kasdien vietose sprendžia žmonių problemas. Dar šiais metais socialdemokratų partija organizavo akciją šalyje „ Mums rūpi“, kuria stengiamasi atkreipti dėmesį į pačius socialinius darbuotojus, norint išsiaiškinti, kaip reikėtų patobulinti darbuotojų darbą dirbant su socialinės rizikos šeimomis, išsiaiškinti socialinių darbuotojų darbo spragas ir jų galimybes tobulėti. Todėl surengiau ne vieną pokalbį su socialinių paslaugų sferos darbuotojais, domėjausi, kaip jie gyvena, kaip jaučiasi, su kokiomis problemomis jiems tenka susidurti, ko labiausiai stinga jiems ir ko norėtų sulaukti iš LR Seimo, Vyriausybės ar kitų institucijų. Tokių pokalbių metu išryškėjo tai, kad reikia tobulinti priimtus Seimo įstatymus  ir Vyriausybės  nutarimus, dėl socialinių paslaugų teikimo žmogui, dėl socialinių  darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo, dėl didesnio atlygio finansavimo už šį sunkų ir atsakingą darbą.

Aš pasiruošusi nesėdėti Parlamente, jo kabinetuose, o kuo dažniau bendrauti  su žmonėmis, įsiklausyti į jų nuomonę, tartis su tam tikrų sričių specialistais, kompetentingais asmenimis. Ne daugžodžiauti, o savo tarnavimą rinkėjams įrodyti konkrečiais darbais ir palankiais sprendimais.

Jeigu būsiu išrinkta Seimo nare, aktyviai dirbsiu Darbo ir socialinių reikalų komitete.

jonylos-laikrascui3-004

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *